Dalmaktan kurtardım gözlerimi. Boş bakıyorum etrafa yine. Ama hislerimin farkındayım en azından. Haydarpaşa ile bakışırken gözlerimi kapatıp seninle olmayı diliyorum bu şehirde. BU şehir düşlerimdeki her şeyi imkanlı kılıyor zihnimde. Zihnimin içerisi BU şehrin tabelalarıyla dolu. her sokak numarasını ezberlemeye çalışıyorum imkansızı kabullenmiş çabalarla. Yön oklarının renklerini bile daha canlı ve pozitif görüyorum BU şehirde. Hayır, şimdi yeşil değil kırmızı tabelalar lazım bize. Oklar hep çizim dolu duvarlarla kapatılmış çıkmaz sokaklara kapatmalı bizi.

Mutlu rolü yaparken ilk ben inanmışım sonra kaybolmuşum yalanbaçlı sokaklarında O karanlık şehrin. Sahte insanların arasında sahte kimliğimle dolaşıp solumuşum havasını. Köpeğini kedisini bile sahte duygularla beslemişim. Asıl yürek burada atıyor. BU şehrin sokakları gerçek ve sen de gerçeksin. Zor olanı istiyorum seninle, kolay olan O şehirde kalsın. Bir küstahın varlıklarından bahsetmesi ağır geliyor yüreğime ama varlık istemiyorum ben, Beyoğlu’nda var olmak istiyorum seninle. Basit hayatlarımıza büyük hayaller sığdırmak heyecan verici geliyor. Ben küçük hayallerle, hayatım BU şehirle yeniden inşa olsun istiyorum. Çünkü BU şehirde eksiğim, eksiğiz. Bedenimizin bulunmak için can attığı sokaklar bizi özlüyor, hissediyorum. Buradan geçen bir vapurun ıslığını O şehirde duyuyorum her sabah. Ben o ıslıklara eşlik etmek istiyorum. O sesleri hayal etmek zor geliyor. Gördüğüm bir kuştan buradaki martıyı canlandırmak istemiyorum hayalimde. Köşedeki kahveci biraz da bize çalışsın. Siftahını bizimle yapsın pastaneci.

Gözlerimi kurtardım renksiz duvarlardan, seni kaçırıp BU şehre geliyorum. Bir tren vagonu kadar yolumuz var BU şehre. Söz veriyorum bir trenle kaçıracağım seni. Tek yönlü ve tek seferli bir tren, bizi BU şehrin huzurlu sokaklarına indirecek. Her sokakta çığlık atan martılarla kapışacaksın simidini. Önce bedenimiz bu rüyadan geçen trende var olacak, sonra kaybolacağız eski püskü Moda evlerinin birinde. Mutlu bir yok oluş hikayesi ve mutlu eşyalar kalacak geriye. Belki düzen değişir, bize denk gelir mutlu sonlar.