– Anlat biraz daha. Susarsan delirecek gibiyim. Sesinin büyüsünden midem bulanıyor. Her atışında saçlarını geriye, bir elim havada yakalamak için can atıyor heyecanını. Nasıl bir yakarışla konuşturabilirim? Nasıl bir çabayla oracıkta, hemen omzunda kalır başım? Nolur anlat biraz daha. Susarsan solacak gibiyim.  

+ Susarsam belki tutarsın eteklerimden. Merakından seversin belki sırf. Susarsam öpecek gibisin. 

– Ellerinin titreyişinden bildim. Tanıdım ve yakaladım o bakışları. Korkularını duvarlara çiz. Belki de sevmek biraz aciz kalıyor bize. Seversem batacak gibiyim.  

+ Nefesin gözümün önünde durdukça siliyorum hayatımızı. Dişlerini sıktığın her an yırtmak istiyorum zamanı. Bir an bile durmayalım. Hissediyorum, bu an her şeyin son durağı. Gücünden biraz güçlenmeyelim şimdi. Gelirsen gülecek gibiyim. 

– Susma çünkü ben ölecek gibiyim. Bak çok az vakit. Bir sonraki durağa mecalim yok. Şimdi burada öpersem dudaklarını, bir daha dokunamayacak gibiyim. Yanında olmak için attığım her taklada bir canımı kaybettim. Sarı sarı saçlarımdan mavi bakışlarına hisler yolladım. Delice bir his bu, ben başaracak gibi değilim. 

+ Kat kat demirlerini bükecek kadar güçlüyüm. Bir şey inşaa etmeye de halimden iz yok. İlk savaştığımız andan aldım cesaretimi. Bazen aşık bazen aptal gibiyim. Bir yerde izledim, bir sayfada çevirdim, bir notada dinledim. Ama çıkaramadım. Çok yabancı bir his bu. Bir adım gelmezsen devrilecek gibiyim. 

– Sessiz sırıtışlarda buluşalım ama gürültülü kahkahalar yasak bize. Nasıl diye sorarsan uyurum. En çok rüyalarımda gibisin. Gerçeğine yaklaşırsam yanacak gibiyim. 

+ Geri çekilirsen gelemem. Her akşamında, bu şehrin kaybolduğum sokakları beni fısıldar sana. Bilincinde olmak Çin işkencesi gibi. Delirirsek daha kolay ya her şey. Dizlerine çöksem akıllanacak gibiyim. 

– Yalnızsın ve ölüsün. Benden yeterince uzaktasın. Kokumla uyuma geceleri. Bu gerçek, 40. yaşımızın vebası olarak gömülsün. Hastalıklı ruhlarımızda bize zerre yok bu duygu. Ya herkes seni anlatsın bana ya da ben yedi kat bataklıklarda gaybdayım. Bulursan utanarak yok olurum. Ellerimin de ihtiyacı yok tenine. Bir dokunursam yeniden doğacak gibiyim.  

+ Yazık ki hayattayım. Kalabalıklar içinde bakışlarına denk gelmek için her adımda yukarı sıçrarım. Uzunluğundan sıkıldım. Bu kadar açma arayı özlersem kaçacak gibiyim. Dur öylece sokağımda, varlığından besleneyim. İkimize çok görülmüş bir adet bu. Herkes için sıradan bizim için garip. Her uçurumun kenarı bizi beklemiş. Elele tutuşup atlarsak uçacak gibiyim. 

– Bir gülüşümüzde kırk gözyaşı dökmezsek nefesimiz kesilir. Sana nefes olmak için yaratıldım. Soluklanmazsan ben yorulurum. Vereceğim hesapların hepsi yargılı. Gözlerime bakarak gülersen suçlanacak gibiyim.   

+ Son hamlem de bitti. Donarak sevmeye açtım pencerelerimi, bir intihardı bu. Güneşle işbirliği yaptın. Yaklaşırsan erir gibiyim.