Bant Mag. Havuz, geçtiğimiz yıl “Türkçeden Türkçeye Çeviri Şiirler – Fata Morgana” adlı ilk şiir kitabını çıkaran yazarımız Suhan Lalettayin’in küratörlüğündeki “İrrrtibatta Kalalım” kolektif sergisinin birinci ayağına 15 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında ev sahipliği yapacak.

Sergi kapsamında Türkçeden Türkçeye Çeviri Şiirler – Fata Morgana’da yer alan şiirler, İlhan Tolga Ergün, Emre Orhun, Burcu Erim, BunnyKingx, Zeynep Mar, Uyku, rastarules, Gizem Akgün, Aylin Kutku, Berna Ay, Metin Karaatlı, Beril Acar, Gürkan Özer, Hilal Bozkurt, Mehmet Can Gürsoy, Öykü Topal, Doğa Tercan ve İmge Çelik tarafından çağrışımlar evreninden kişisel deneyim, edim ve anılar yoluyla ayrı ayrı çekip çıkarılıyor.

“İrrrtibatta Kalalım”, motivasyonunu Rorscach’ın mürekkep testlerinin olası şiirsel izdüşümlerde yaratabileceği metamorfik ve eğlenceli oyun hallerinden alırken, edebi ve görsel dünyalar arasında kurduğu köprülerin yanı sıra farklı janr ve jenerasyonlardan sanatçılar arasında da bir irtibat kurma arzusunu bünyesinde barındırıyor.

“İrrrtibatta Kalalım” 15 Haziran Cumartesi günü saat 19.00’da gerçekleşecek açılışı ve ardından DJ kabininde Braderin’in olacağı 22.00’daki açılış partisi ile BİNA’da meraklılarıyla buluşmayı bekliyor.

Etkinliğin Facebook linki: https://www.facebook.com/events/371400390385935/