Suhan Sürmeli’nin İlk Şiir Kitabı “Türkçeden Türkçeye Çeviri Şiirler – Fata Morgana” Çıktı

Yazarlarımızdan Suhan Sürmeli’nin ilk kitabı çıktı.

“Suhan Lalettayin” mahlası ile uzun süredir birçok fanzinde yazan Suhan Sürmeli’nin ilk şiir kitabı “Türkçeden Türkçeye Çeviri Şiirler – Fata Morgana” çıktı. Kapak illüstrasyonunu Bunnykingx’in yaptığı Türkçeden Türkçeye Çeviri Şiirler – Fata Morgana, genç bir kadının modernize dünya düzeninin parıldayan mekanik yüzlerine karşın çırılçıplak giriştiği bir kavgada aidiyet, köken, kavramlarının, parçalanmanın devingen ruhu ve haz temelli şiddet hallerinin bulaştığı sayfalardan oluşuyor. Suhan Sürmeli şiirlerinde okurunu huzurlu ve güvenli limanlardan uzaklaştırmakla kalmadığı gibi bir de ona tekinsiz sularda beraber kaybolmayı teklif ediyor.

Suhan Sürmeli Türkçeden Türkçeye Çeviri Şiirler – Fata Morgana’dan bahsederken, “Bu kitap, bir yerlere parçalanmışlıklarının tümüyle temas ederken değdiği yerlerde yangı ve rahatsızlık uyandıracak bir iç sayık yazını olabilir belki, ya da değildir, olmayabilir. Üstü örtülen ve sayılmayan hiçliğe bir alkış niteliğinde olmadığı kesindir, pek tabii evrene de mutlak barışı getirmeyecektir. Olsa olsa şimdilik “ben” kadar olan ancak “biz” kadar olabileceğini umduğum bir “şey”dir. Uzay boşluğunda otokontrolsüzce savrulacak bir cisim daha var artık, mesuliyeti bana ait olan.” ifadelerini kullanıyor.

Kitabı aşağıdaki adreslerden satın alabilirsiniz:

Kitapyurdu: https://www.kitapyurdu.com/kitap/turkceden-turkceye-ceviri-siirler–fata-morgana/486255.html&manufacturer_id=211978

Pandora: https://www.pandora.com.tr/kitap/turkceden-turkceye-ceviri-siirler-fata-morgana/670876

Eganba: https://www.eganba.com/kitap/turkceden-turkceye-ceviri-siirler-suhan-surmeli/9786057513045

Please follow and like us:
Yalım Aydın

Yalım Aydın

Belirli bir hayat kalitesinin üzerindeki insanlara fazla bir şey vaat etmiyor olsam da 2015’ten bu yana edebiyat ve müzik alanındaki çalışmalarımı fanzinler ve dergiler aracılığıyla paylaşıyorum. Bugüne kadar Sokak Edebiyatı Fanzin, Kopya Fanzin, Solo Fanzin, CosmicZion Zine, Ekinoks Fanzin, Aykırı Karga Fanzin, Mavera Fanzin, Çığlık Fanzin, Giyotin Fanzin, Geyik Fanzin, Mevsim Fanzin, Firar Fanzin, Lemur Dergi, Porsuk Dergi, Gece Dergi ve Söylenti Dergi’ye katkıda bulundum. Bence sokağın, sokakta yaşanılanların veya yaşayanların edebiyatın dışında bırakılabilmesi veya onların edebiyat dışında kalması imkansız. Bu yüzden yazmaya, edebiyatla uğraşmaya ve uğraşanlara dayanak olmaya hayatım boyunca devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir