Portofino

Tek bir düşüncesiyle gerçekliği yaratan bir kudret onunki. Bizim anlayamayacağımız karmaşıklıkta gerçeklikler yaratan onun kudreti. Tek bir düşüncesiyle karıncaları asker, gökyüzünü deniz, yeri lav yapan kudret onunki. Zamanla sönüp giden en yüce kudret onunki.

Bir korku filmindeyiz sanki, etrafımız hayaletlerle dolu. Etrafımızdaki her insan kudretini yitirmiş, çocukluğunun bir hayaleti. Hepsi uzun zaman önce ölmüş ama hayaletleri ayrılamamış daha dünyadan. Hepsi eski kudretlerini geri istiyor ama o kudrete yeniden sahip olunamayacağını da biliyor hepsi içten içe.

Yine de çabalıyor gerçekliği yeniden şekillendirmek için ama tüm çabaları nafile. Zamanın  silidiği o kudretleri hiçbirşey geri getiremez. Yalnız çocuklara aittir o kudret.

Please follow and like us:
Umut Çağın Bozacı

Umut Çağın Bozacı

Edebiyata karşı olan ilgim yeni başlamış sayılabilir aslında. Birkaç sene öncesine kadar edebiyat benim ilgimi pek çekmezdi; onun yerine bilim ile uğraşır, makaleler okurdum. Mevzular Derin’de yazmaya başlamam bir arkadaşımın teşviği ile oldu, o arkadaşım sayesinde bilimin yanında edebiyata da ilgi duyduğumu fark ettim. Bunlar dışında kendim hakkında ne söyleyebileceğimi bilmiyorum. Yaklaşık iki buçuk yıldır Mevzular Derin’de yazıyorum bu yüzden yazıma noktayı burada koyuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir