Mevzular Derin Fanzin’in 10.Sayısı Çıktı

İzmir merkezli ve bilumum diğer bildiğiniz sıfatlara sahip Mevzular Derin Fanzin, onuncu kez ”buradayız” dedi. Fanzin camiasının tektipleştiği ve edebiyat eksenine iyice kaydığı dönemde Mevzular Derin, her ne kadar bir edebiyat fanzini olsa da kapağında televizyona aldığı tavır ve fanzini endüstriyelleştiren bazı kitlelere söylemlerini kapağına çıkarmasıyla camiada farklılık yaratmayı amaçladı. Bu sayı yine her zamanki gibi kalabalık.

Alperen Yavaş
Mislina Bursal
Emir Evren
İrem Eyit
İdil Özeren
Umut Çağın Bozacı
Seynan Konucu
Veysel Yılmaz
Enes Kurnaz
Abdullah Demirbaş
Onur Aşkın
Tuğçe Özkanat
Ezgi Okşaş
Mert Topuz
Süleyman Can Kurnaz
Gökmen Yener
Enes Duran
Emrah Koymat
Deniz Caymazer
Enes Faruk Nom
İ.İ.B
Yalım Aydın

‘ın öykü, deneme, şiir veya çizimleriyle yer aldığı bu sayıda röportajı da Banliyö 13 grubuyla patlatmış MDF. İç çizimler Emrah Koymat’a aitken, fanzinde İdil Özeren’in de bir kolajı yer alıyor. Önceki sayısında 32 olan sayfa sayısı ise 28 olmuş bu sayı. Ama yine aynı doluluk oranı var diyebiliriz çünkü görsellik bu sayıda daha geri planda. Neyse, gerisi için bir şey demiyoruz. Neşriyata ulaşmak isterseniz, önce sosyal medya hesaplarımıza bakın, istediğinizi bulamazsanız dm’den yürümekten zarar gelmeyecektir.

Please follow and like us:
Yalım Aydın

Yalım Aydın

Belirli bir hayat kalitesinin üzerindeki insanlara fazla bir şey vaat etmiyor olsam da 2015’ten bu yana edebiyat ve müzik alanındaki çalışmalarımı fanzinler ve dergiler aracılığıyla paylaşıyorum. Bugüne kadar Sokak Edebiyatı Fanzin, Kopya Fanzin, Solo Fanzin, CosmicZion Zine, Ekinoks Fanzin, Aykırı Karga Fanzin, Mavera Fanzin, Çığlık Fanzin, Giyotin Fanzin, Geyik Fanzin, Mevsim Fanzin, Firar Fanzin, Lemur Dergi, Porsuk Dergi, Gece Dergi ve Söylenti Dergi’ye katkıda bulundum. Bence sokağın, sokakta yaşanılanların veya yaşayanların edebiyatın dışında bırakılabilmesi veya onların edebiyat dışında kalması imkansız. Bu yüzden yazmaya, edebiyatla uğraşmaya ve uğraşanlara dayanak olmaya hayatım boyunca devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir