Huzur

Ve nefesimi verdim. Ciğerimdeki duman, çıkarken bile yaktı içimi. Nefret ediyorum bu sigaradan ama ona ihtiyaç duyduğum için kendimden daha çok nefret ediyorum. İhtiyacım var sigaraya. Hayatta olduğumu bir tek bu illet sayesinde biliyorum.  O kadar çok ağladım ki mutluluk anlamını kaybetti, o kadar çok kalbim kırıldı ki aşk manasını yitirdi. Ne içtiğimden tat alıyorum ne de gördüğümden zevk. Yaşadığımın bir tek şu sigaranın yaktığı ciğerlerim hatırlatıyor bana. Hayattaki  son tutanağım şu elimdeki sigara. O da son nefesini verecek yakında.

Tek dostum şu kalem ile kağıt. Dertlerimi tek dinleyenler onlar. Gerçi onların da beni bırakması yakın. Dertlerimi dinlemek istiyorlar ama ben anlatamıyorum , içimi onlara dökemiyorum çünkü onları dertlendirmekten korkuyorum. Kağıdımın kirlenmesinden, kalemimin körelmesinden korkuyorum. Onlar beni dertlerimden kurtarabilse bile ben onları kurtaramam. Kağıdımı temizleyemem, kalemimi açamam. Kadim dostlarıma yardım edemem ben.

Huzuru bir şişe birada buldum. Daha doğrusu biranın yarısında. Tam sarhoş olmadan önceki o yudumda buldum huzurumu. O yudumu alsam sarhoş olup tüm dertlerimi unutacaktım ama bir dakika durdum ve düşündüm sonra biramı kenara koydum ve yürümeye başladım. Yalpalaya yalpaya yürürken hayatın tüm acılarını gördüm. O acıların yanında mutluluklar da gördüm . Ufacık mutluluklar acıların yanında önemsiz gibi gözüküyordu ama yine de oradaydılar. Hayatta ikisinin de olduğunu görünce asıl huzuru öyle buldum ben.

Please follow and like us:
Umut Çağın Bozacı

Umut Çağın Bozacı

Edebiyata karşı olan ilgim yeni başlamış sayılabilir aslında. Birkaç sene öncesine kadar edebiyat benim ilgimi pek çekmezdi; onun yerine bilim ile uğraşır, makaleler okurdum. Mevzular Derin’de yazmaya başlamam bir arkadaşımın teşviği ile oldu, o arkadaşım sayesinde bilimin yanında edebiyata da ilgi duyduğumu fark ettim. Bunlar dışında kendim hakkında ne söyleyebileceğimi bilmiyorum. Yaklaşık iki buçuk yıldır Mevzular Derin’de yazıyorum bu yüzden yazıma noktayı burada koyuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir