Hayat

Aydınlık evin içi. Her odada karanlığı dağıtan ayrı bir lamba var. Her şey gözüküyor evin içinde. Dışarısı gibi değil evin içi. İçimi ürpertiyor evin dışı. Pencereden bakmaya çekiniyorum çünkü pencerenin dışında görünen tek şey karanlık. Kim bilir neler saklıyor o kara çarşaf bu gözlerden? Evin dışındaki caddelerde neler oluyor, evin yanındaki parkta neler yaşanıyor, benim gözlerim evin dışını göremezken? Sevmiyorum evin dışını. Nefret ediyorum baktığım yerin siyah bir örtü altına saklanmasından.

Korkuyorum bilemediğim, göremediğim şeylerden. Merak ediyorum karanlığın neler sakladığını. Görmek istiyorum evin dışını. Merak ediyorum o siyah örtünün altında neler olduğunu. Öğrenmek istiyorum bilmediğim, görmediğim şeyleri. Kapıya gidiyorum, karanlığı dışarıda tutan kapıya, adımlarımı sürükleyerek. Elim kapının kolluna gidiyor çekingen bir şekilde. Korkuyorum kapımın arkasında olabileceklerden. Yavaşça açıyorum kapımı ve karanlığın içine ilk adımımı atıyorum

Please follow and like us:
Umut Çağın Bozacı

Umut Çağın Bozacı

Edebiyata karşı olan ilgim yeni başlamış sayılabilir aslında. Birkaç sene öncesine kadar edebiyat benim ilgimi pek çekmezdi; onun yerine bilim ile uğraşır, makaleler okurdum. Mevzular Derin’de yazmaya başlamam bir arkadaşımın teşviği ile oldu, o arkadaşım sayesinde bilimin yanında edebiyata da ilgi duyduğumu fark ettim. Bunlar dışında kendim hakkında ne söyleyebileceğimi bilmiyorum. Yaklaşık iki buçuk yıldır Mevzular Derin’de yazıyorum bu yüzden yazıma noktayı burada koyuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir