Galatasaray Üniversitesi’nde 4 Mayıs’ta Fanzin – Okur Buluşması Yapılacak

Galatasaray Üniversitesi Sanat Topluluğu, 4 Mayıs Perşembe günü fanzinlerle ilgili bir buluşma planladı. Bu buluşmanın amacı fanzinlerin kendini Galatasaray Üniversitesi içerisinde masa açma suretiyle ifade etmesi. Ayrıca fanzinciler ve fanzine ilgi duyan kişilerin bir araya gelmesinin yanında, fanzinin ne olduğunu hiç bilmeyenlerin de haberdar olması amaçlanıyor. Etkinlikle ilgili duyuru metinleri ise şöyle :

Merhabalar,

Biz Galatasaray Üniversitesi Sanat Topluluğu olarak 4 Mayıs Perşembe günü, Türkiye’de yayım hayatını sürdüren fanzinlerle üniversitemiz öğrencilerini buluşturacağımız bir “Fanzin-Okur Buluşması” etkinliği düzenlemek niyetindeyiz. Fanzin yazar ve çizerlerinin okulumuzda Fanzin Masaları açarak eserlerini ve kendilerini tanıtma, yeni okurlar edinme ve mevcut okurlarıyla iletişime geçme fırsatı bu günde sizleri de aramızda görmek isteriz. Katılım durumunuzu en geç 26 Nisan Çarşamba gününe kadar bildirmenizi önemle rica ediyoruz. Keyifli çalışmalar dileriz.

Please follow and like us:
Yalım Aydın

Yalım Aydın

Belirli bir hayat kalitesinin üzerindeki insanlara fazla bir şey vaat etmiyor olsam da 2015’ten bu yana edebiyat ve müzik alanındaki çalışmalarımı fanzinler ve dergiler aracılığıyla paylaşıyorum. Bugüne kadar Sokak Edebiyatı Fanzin, Kopya Fanzin, Solo Fanzin, CosmicZion Zine, Ekinoks Fanzin, Aykırı Karga Fanzin, Mavera Fanzin, Çığlık Fanzin, Giyotin Fanzin, Geyik Fanzin, Mevsim Fanzin, Firar Fanzin, Lemur Dergi, Porsuk Dergi, Gece Dergi ve Söylenti Dergi’ye katkıda bulundum. Bence sokağın, sokakta yaşanılanların veya yaşayanların edebiyatın dışında bırakılabilmesi veya onların edebiyat dışında kalması imkansız. Bu yüzden yazmaya, edebiyatla uğraşmaya ve uğraşanlara dayanak olmaya hayatım boyunca devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir