Ben, Bugün

Ben bugün öldüm. Ne cenazem kaldırıldı ne de arkamdan ağlandı. Yerime başka biri geçti. Benim yüzümle gülen benim sesimle konuşan biri geçti. Ben olmayan bir ben geçti yerime.

Ben bugün öldüm. Ne cesedim bulundu ne de ölüm sebebim. Kimse farketmedi öldüğümü. Yerime geçen beni kimse fark etmedi. Ben olmayan beni kimse farketmedi.

Ben bugün öldüm. Ne bir kazayla ne de ecelimle.

Ben bugün öldüm. Ne bir silahla ne de bir bombayla.

Ben bugün öldüm ama bugüne dek kaç ben öldü. Ben kaçıncı benim? Ben orjinal ben miyim yoksa ben olmayan başka bir benin taklidi mi?

Ben bugün yeniden doğdum. Aynı yüz aynı ses ama farklı bir ben.

Ben bugün yeniden doğdum. Önceki benin yerine geçtim. Benim yüzümle gülmüş benim sesimle konuşmuş ama ben olmayan bir benim.

Please follow and like us:
Umut Çağın Bozacı

Umut Çağın Bozacı

Edebiyata karşı olan ilgim yeni başlamış sayılabilir aslında. Birkaç sene öncesine kadar edebiyat benim ilgimi pek çekmezdi; onun yerine bilim ile uğraşır, makaleler okurdum. Mevzular Derin’de yazmaya başlamam bir arkadaşımın teşviği ile oldu, o arkadaşım sayesinde bilimin yanında edebiyata da ilgi duyduğumu fark ettim. Bunlar dışında kendim hakkında ne söyleyebileceğimi bilmiyorum. Yaklaşık iki buçuk yıldır Mevzular Derin’de yazıyorum bu yüzden yazıma noktayı burada koyuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir